Výstavba obchvatu kolem Chrudimi bude pokračovat

Ministr dopravy Bárta dnes obnovil stavbu obchvatu kolem Chrudimi. Na veřejné debatě přímo ve městě to slíbil ministr dopravy Vít Bárta. Křižovatku v Opatovicích ale neposvětil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Diskuzi na chrudimské radnici sledovalo několik desítek lidí. Bárta jim slíbil, že stavba obchvatu, která byla zhruba před měsícem zastavena, bude pokračovat. Hotova by měla být jen s minimálním zpožděním, už teď se navíc podařilo stavbu zlevnit o čtrnáct procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

bárta.mp3

Ministr se o nutnosti obchvatu sám přesvědčil, když jel autem z Pardubic do Chrudimi a kvůli kolonám musel použít maják na autě, aby na veřejnou debatu přijel včas.

Křižovatku v Opatovicích nad Labem u Pardubic nicméně Bárta neposvětil. Ministr řekl, že krajská skupina určí priority, podle kterých se bude resort rozhodovat. V budoucnu by ji podle Bárty mohla postavit soukromá firma. Peníze je prý lepší použít na konkrétní obchvaty obcí a měst na Pardubicku.

Milena Dvořáková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme