Šéfem Výstaviště České Budějovice je po odvolání Kutnera Severin

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, jehož stoprocentním akcionářem je ministerstvo zemědělství, odvolal ředitele Výstaviště České Budějovice Leoše Kutnera. Uvádí to dokument ve Sbírce listin z 13. dubna. Ve středu to potvrdil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda z hnuzí ANO. Novým ředitelem a předsedou představenstva je Mojmír Severin. Na výstavišti se pořádá každé léto agrární veletrh Země živitelka.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na českobudějovické výstaviště. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Stoprocentním akcionářem výstaviště je od loňského roku Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Podle informací ve Sbírce listin byl Kutner odvolán v polovině dubna. Mluvčí fondu Neli Vesselinova řekla, že s Kutnerem fond ukončil spolupráci dohodou. Server Euro.cz, který na odvolání upozornil, napsal, že byl odvolán nečekaně.

O VÝSTAVIŠTI

Výstaviště s areálem o rozloze 25 hektarů má 27 pavilonů. Jejich výstavní plocha je 6303 metrů čtverečních. Tržby za rok 2016 dosáhly 89,5 milionu Kč, zisk před zdaněním 10,7 milionu. Agrosalon Země živitelka loni přilákal 109 278 lidí, nejvíce od roku 2005.

Nový ředitel Severin má zkušenosti z bankovního a agropotravinářského sektoru, působil i v Moneta Money Bank. Vystudoval provozně podnikatelský obor na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

V dokumentu ve Sbírce listin stojí, že „jediný akcionář odvolává (...) z funkce člena představenstva Leoše Kutnera“. „Pan Kutner nebyl odvolaný, ale spolupráce byla ukončená dohodou,“ řekla ale na dotaz Vesselinova. ČTK zjišťuje Kutnerovo vyjádření.

‚Očekávaný dynamický rozvoj’

Stát obměnil vedení výstaviště v roce 2016. Podle fondu rozjel nový management potřebné změny, na jejichž základě by se z areálu mělo stát moderní výstaviště, které by sloužilo i jako odpočinková zóna pro trávení volného času. „Věříme, že tato personální změna přinese další očekávaný dynamický rozvoj společnosti,“ uvedl fond v tiskové zprávě.

Finanční ředitel výstaviště a místopředseda představenstva Zdeněk Volf loni řekl, že vedení výstaviště chce v příštích letech zbourat pavilony E a F, postavit administrativní budovu za 350 milionů Kč a předělat vstup pro pěší. Letos chtělo Výstaviště investovat 126 milionů korun. Do roku 2022 chce výstaviště investovat 690 milionů Kč.

Primátor Českých Budějovic ve středu řekl, že nový ředitel výstaviště Mojmír Severin ho již navštívil. „Přišel se představit, že je novým ředitelem. Jinak bych to nevěděl,“ řekl Svoboda.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme