Dozorčí rada odvolala šéfa pražského Výstaviště Klašku. ‚Vedení dělalo chyby,‘ řekla Krnáčová

Pavel Klaška (ANO) skončil po roce v čele pražského Výstaviště. Z funkce předsedy představenstva ho odvolala dozorčí rada, která v úterý poprvé zasedla v novém složení. Server iROZHLAS.cz o tom informovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která v dozorčí radě působí od června.

Praha (Aktualizováno: 19:19 17. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstaviště v Praze. | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„V poslední době udělalo vedení výstaviště několik pochybení, která si prostě městská firma nemůže dovolit. Mluvím například o nezveřejňování smluv v registru,“ přiblížila Krnáčová.

Podezřelé smlouvy na pražském Výstavišti? Městská firma už měsíce mlčí, Piráti na ni podali žalobu

Číst článek

Podle ní Výstaviště prochází velkou proměnou a „bylo by hodně nešťastné, pokud by to všechno bylo devalvováno špatnými manažerskými kroky.“

Vyjádření Pavla Klašky redakce zjišťuje, prozatím se omluvil kvůli probíhajícímu jednání. Později ale již telefon nezvedal.

Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby bude řízením pověřen některý ze současných členů představenstva.

Krnáčová v dozorčí radě Výstaviště Praha zasedla koncem června. Předtím na post předsedy rady rezignoval Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě).

„Výstaviště mi stejně jako celá přilehlá Stromovka přirostlo k srdci a na jeho rozvoji mi hodně záleží. Jsem ráda, že se nám celou tu revitalizaci povedlo nastartovat a už nyní je vidět, že se dostavují výsledky,“ uvedla tehdy primátorka.

Kristýna Guryčová, Lukáš Řezník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme