U pražského Výstaviště unikal plyn. Policisté evakuovali z přilehlých domů 121 lidí

Únik plynu v pondělí krátce po deváté hodině přerušil provoz aut i tramvají u Výstaviště v pražských Holešovicích. Policisté okolí uzavřeli. A zároveň obyvatele přilehlých domů evakuovali.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 12:16 10. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U pražského Výstaviště uniká plyn. Hasiči evakuují nedalekou ulici | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

V ulici U Výstaviště na Praze 7 unikal v pondělí dopoledne z výkopu plyn. Na místě byla dokonce naměřena vysoká koncentrace.

Hasiči a policisté proto z přilehlých budov evakuovali celkem 121 lidí a čtyři domácí zvířata. Plynařům se ho nakonec kolem poledne podařilo uzavřít.

Mluvčí společnosti Pražská plynárenská Miroslav Vránek ČTK řekl, že plynovod narušila jiná firma při pracích, které s rozvody plynu nijak nesouvisely. Okolnosti poškození plynovodu bude nyní podle něj vyšetřovat policie.

Poškozená část plynového potrubí bude podle Pražské plynárenské ještě během pondělí opravena a uzavřena bude kvůli opravám pouze jedna přípojka.

Situace se odpoledne začala vracet do normálu. Auta ani autobusy a tramvaje místem havárie nemohly během dopoledne projet. Po dobu uzavírky ulic byly odkloněny tramvajové linky 6, 12 a 17. 

U pražského Výstaviště uniká plyn. Hasiči evakuují nedalekou ulici | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme