Jihovýchod Česka v noci zasáhne silný déšť. V neděli se k němu na Moravě a Slezsku přidají bouřky

V jihovýchodní polovině Česka bude v neděli vydatně pršet. Výstraha meteorologů platí od půlnoci po celý den. V podhorských oblastech můžou hladiny malých řek překročit první povodňový stupeň. Na Moravě a ve Slezsku se k dešťům přidají silné bouřky s přívalovými srážkami a silným větrem s nárazy kolem 90 kilometrů za hodinu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V jihovýchodní polovině Česka bude v neděli vydatně pršet (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„V souvislosti s těmito srážkami počítáme s tím, že by na tocích, které odvodňují hory – od Šumavy přes Novohradské hory, Jeseníky, Beskydy až po Bílé Karpaty – mohly stoupat hladiny řek,“ uvedl pro Radiožurnál Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Bouřková výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj od nedělních 9 do 18 hodin. 

Upozornění na vydatný déšť platí od půlnoci na neděli do půlnoci na pondělí a celkový úhrn srážek při nich může za 24 hodin přesáhnout 50 milimetrů, tedy 50 litrů na metr čtvereční.

Přívalový déšť při bouřkách může rychle rozvodnit malé toky a suchá koryta, zatopit podchody, podjezdy nebo sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy a nebezpečí představují také kroupy a blesky, uvedli meteorologové. Vzhledem k počasí nelze podle nich vyloučit výpadky elektrického proudu nebo problémy v dopravě.

Kristina Kouklová, lpa, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme