Česko zasáhnou silnější bouřky, než meteorologové předpokládali. Výstraha platí i na neděli

Bouřky v jihozápadní části Česka budou v sobotu silnější, než meteorologové čekali. Spadne až 50 milimetrů srážek, tedy 50 litrů na metr čtvereční, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Původně pracovníci ústavu v pátek předpovídali úhrny srážek 30 milimetrů. V sobotu také rozšířili výstrahu před silnými bouřkami na neděli.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varují, že přívalové deště mohou zatopit níže položená místa (ilustrační foto) | Foto: Stephen Arnold | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Výstraha před bouřkami platí po celý víkend pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Jihomoravský kraj, Vysočinu a také většinu Ústeckého a Středočeského kraje.

Proč je letos chladno? Sešla se La Niña, nízká sluneční aktivita a tání ledu, vysvětluje meteorolog

Číst článek

Velmi silné bouře s přívalovým deštěm a bouřkami hrozí hlavně v sobotu a v noci na neděli asi do 02.00 v Čechách. Na Moravě budou bouře slabší. „V jihozápadní polovině Čech mohou být bouřky i velmi silné s úhrny kolem 50 milimetrů,“ sdělili pracovníci ČHMÚ.

Bouřky, při nichž naprší až 30 milimetrů srážek a mohou padat kroupy, pak budou v Čechách i na Moravě přetrvávat až do nedělních 05.00.

„Ve druhé polovině noci bude bouřková činnost částečně slábnout, avšak i v ranních a dopoledních hodinách očekáváme nadále místy déšť nebo přeháňky a ojediněle i bouřky. Během neděle v jihozápadní polovině Čech bouřková činnost opět zesílí s předpokládanými úhrny srážek kolem 30 milimetrů a ojedinělými kroupami. Večer bude bouřková činnost ustávat,“ uvedli meteorologové.

V Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji a jihozápadních částech Ústeckého a Středočeského kraje se mohou bouřky objevovat až do 20.00.

Meteorologové varují, že přívalové deště mohou zatopit níže položená místa. Bouřky mohou působit škody na domech a problémy v dopravě. Hrozí také zásahy bleskem.

#VYSTRAHA na SILNÉ, VELMI SILNÉ BOUŘKY. Dnes odpoledne, večer a v noci na neděli se budou vyskytovat silné bouřky, které budou ojediněle doprovázeny přívalovými srážkami a v menší míře i kroupami. Sledujte chmi.cz, nebo v mobilní aplikaci ČHMÚ

12:16 – 05. 06. 2021

4 39

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme