Téměř celé Česko zasáhne ve středu velmi silná ledovka. Hrozí problémy v dopravě i energetice

V České republice s výjimkou jihozápadu země se může ve středu tvořit při mrznoucím dešti ledovka. Na jihu a západě Moravy a v severních a východních Čechách může být i silná a může působit problémy při chůzi, v dopravě a energetice. Informoval o tom v úterý na webu Český hydrometeorologický ústav, podle kterého může ledovka vznikat zejména ráno.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hydrometeorologický ústav varuje před ledovkou

Český hydrometeorologický ústav varuje před ledovkou | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Meteorologové uvedli, že pršet má v noci na středu a ve středu dopoledne, přičemž na podchlazeném povrchu bude déšť namrzat a tvořit ledovku.

V severovýchodní polovině území pak mrznoucí déšť většinou přejde v déšť se sněhem nebo mokrý sníh a během dne budou srážky od západu ustávat.

Meteoroložka: Neobvyklá zima? Sníh a mráz zavítal i do velkých měst, Česko je na tom s vodou lépe než loni

Číst článek

Před silnou ledovkou meteorologové varují zejména v částech Středočeského, Ústeckého, Libereckého, Pardubického a Zlínského kraje a Vysočiny a v celém Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. Tamní obyvatelé by s ní měli počítat od půlnoci na středu do středečního poledne.

Hrozí při ní nebezpečí úrazů při chůzi, vysoká nehodovost a možné výpadky v dodávce elektřiny nebo zdravotnických služeb, uvedli meteorologové. Doporučili, aby lidé omezili vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy.

„Dnes i v dalších dnech bude docházet k odtávání sněhu, na mokrých površích se bude při poklesu teplot pod nula stupňů opakovaně tvořit náledí a zmrazky. Hrozí také pády sněhu a rampouchů ze střech,“ doplnili k očekávanému počasí meteorologové.

#VYSTRAHA od středy 17.02.00:00 do středy 17.02.12:00
VELMI SILNÁ LEDOVKA a LEDOVKA.
Územní platnost - viz obrázek. Pro více informací sledujte chmi.cz, nebo mobilní aplikaci ČHMÚ.

11:28 – 16. 02. 2021

13 55

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme