Na Moravu ve středu večer dorazí silné bouřky. S přívalovým deštěm mohou stoupat i hladiny řek

Silně bouřky se na většinu území Česka vrátí i ve středu večer. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu zasáhnou především východní polovinu republiky, a to i s přívalovými srážkami s úhrnem okolo 50 milimetrů. Doprovázet je mohou i kroupy a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu. Kvůli dešťům můžou stoupat hladiny řek na úroveň prvního i druhého povodňového stupně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silné bouřky zasáhly především západní část Čech, hasiči v noci vyjížděli k více než 800 stovkám zásahů (ilustrační foto) | Foto: Stephen Arnold | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Varování před velmi silnými bouřkami platí do čtvrtečních 2.00 pro celý Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj spolu s okresy na východě Jihomoravského kraje. Napršet tam může kolem 50 litrů vody na metr čtvereční a meteorologové varují také před kroupami a nárazy větru o rychlosti zhruba 90 kilometrů v hodině.

Nižší míra rizika silných bouřek je ve středu odpoledne a večer i v Čechách a na Vysočině. Západu Čech, který postihly bouřky v noci na středu, by se tentokrát měly vyhnout.

#vystraha Meteorologové upřesňují výstrahu na velmi silné bouřky v oranžových lokalitách.

12:03 – 14. 07. 2021

9 50

Kvůli vysoké nasycenosti půdy vodou z předchozích dešťů hrozí zejména v jihozápadní polovině Čech vzestup hladin řek a potoků. Varování se týká zejména menších toků v povodí Ohře, Berounky, Vltavy, Sázavy, Svratky a Lužické Nisy. Největší riziko povodní je na východě Plzeňského kraje, kde se mohou některé toky vylít z břehů do okolní krajiny. Varování před vzestupem hladin platí do čtvrtečního poledne.

Silné bouřky zasáhly především západní část Čech už v úterý večer a v noci na středu. Hasiči v noci vyjížděli k více než 800 stovkám zásahů souvisejících s počasím. Nejvíc práce měli v Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém a Libereckém kraji a také ve středních Čechách, včetně Prahy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme