V západní části Česka klesnou v noci teploty až k -15 °C. Výstraha platí pro šest krajů

Západní polovinu České republiky v noci na úterý zasáhnou silné mrazy. Venkovní teploty klesnou k minus 12 až minus 15 stupňům Celsia. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav ve výstraze, která platí pro šest krajů od pondělních 22.00 do úterních 08.00 hodin. Zároveň meteorologové zrušili výstrahu před povodněmi, která platila do pondělního poledne a varovala před stoupáním hladin řek na Moravě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha ČHMÚ platí pro šest krajů v západní části České republiky | Zdroj: ČHMÚ

„Během noci na úterý očekáváme zejména v údolích při celonočním vyjasnění pokles teplot pod minus 12 stupňů Celsia, ojediněle až na minus 15 stupňů Celsia,“ uvedli meteorologové.

Oblačnost bude od západu ubývat a ve studeném vzduchu se do střední Evropy od západu rozšíří tlaková výše. Silné mrazy se vyskytnou v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji a některých okresech Ústeckého, Středočeského kraje a Vysočiny.

Lidé by neměli při pobytu venku zapomínat na teplé oblečení a obuv, proti prochladnutí pomáhá pohyb, teplý nápoj a jídlo. Nedoporučuje se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy, a tím z těla uniká teplo. Malé děti, nemocní a staří lidé by měli omezit pohyb venku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme