Zajistěte okna, upevněte květináče. Meteorologové varují před silným větrem

Do Česka se vrátí silný vítr. Foukat bude rychlostí až 110 kilometrů v hodině od středečního večera na Frýdlantsku, ve Slezsku a na hřebenech Jeseníků a Beskyd, ve čtvrtek pak vítr zesílí i ve zbytku republiky. Výstrahu ve středu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr se Českem prohnal už v pondělí a úterý, kdy lámal stromy a způsobil problémy v dopravě i dodávkách elektřiny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr ve vlasech. (Ilustrační snímek) | Foto: Johny McClung | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Příliv teplého vzduchu od jihu bude předcházet studené frontě, která Českem od západu projde během čtvrtka. „V nárazech bude vítr dosahovat rychlosti až 20 m/s (70 km/h), na hřebenech hor na severu kolem 30 m/s (110 km/h),“ uvedli meteorologové.

Výstraha od středečních 22.00 hodin platí následujících 24 hodin pro Liberecko, Jesenicko a Šumpersko a celý Moravskoslezský kraj. Od čtvrtečního poledne může silný vítr zasáhnout i zbytek území státu.

Lidé by měli podle meteorologů zajistit okna a dveře, upevnit květináče a zahradní nábytek, zabezpečit skleníky a stavební jeřáby. Opatrnost doporučili řidičům, návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme