Zajistěte okna, upevněte květináče. Meteorologové varují před silným větrem

Do Česka se vrátí silný vítr. Foukat bude rychlostí až 110 kilometrů v hodině od středečního večera na Frýdlantsku, ve Slezsku a na hřebenech Jeseníků a Beskyd, ve čtvrtek pak vítr zesílí i ve zbytku republiky. Výstrahu ve středu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Silný vítr se Českem prohnal už v pondělí a úterý, kdy lámal stromy a způsobil problémy v dopravě i dodávkách elektřiny.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr ve vlasech. (Ilustrační snímek)

Vítr ve vlasech. (Ilustrační snímek) | Foto: Johny McClung | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Příliv teplého vzduchu od jihu bude předcházet studené frontě, která Českem od západu projde během čtvrtka. „V nárazech bude vítr dosahovat rychlosti až 20 m/s (70 km/h), na hřebenech hor na severu kolem 30 m/s (110 km/h),“ uvedli meteorologové.

Výstraha od středečních 22.00 hodin platí následujících 24 hodin pro Liberecko, Jesenicko a Šumpersko a celý Moravskoslezský kraj. Od čtvrtečního poledne může silný vítr zasáhnout i zbytek území státu.

Lidé by měli podle meteorologů zajistit okna a dveře, upevnit květináče a zahradní nábytek, zabezpečit skleníky a stavební jeřáby. Opatrnost doporučili řidičům, návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme