Výstraha meteorologů: celé území Česka zasáhne silný vítr, v noci na úterý se bude tvořit ledovka

Většinu území Česka v pondělí zasáhne silný vítr. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, na horách to může být až 110 kilometrů za hodinu. Výstraha platí pro celou republiku kromě části jižních Čech, Vysočiny a taky jihu Moravy. Kromě toho může v pondělí i silně sněžit, říká Radiožurnálu meteorolog Pavel Borovička.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové varují před silným větrem, sněhem a tvorbou náledí | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

„Během odpoledne v severních, středních a východních Čechách očekáváme krátce intenzivní srážky, u nichž není vyloučené rychlý přechod ve srážky sněhové a s tím spojený krátkodobý pokles dohlednosti pod 100 metrů. Večer se intenzivní sněhové přeháňky s poklesem dohlednosti a přechodnou tvorbou sněhové pokrývky mohou vyskytnout hlavně v horách severní Moravy a Slezska,“ uvedl Borovička.

Výstraha před padáním sněhu platí pro celou republiku do úterní jedné hodiny ráno. Ledovka na silnicích by se mohla tvořit od pondělních osmnácti hodin do úterých devíti. 

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme