Západ Česka zasáhne sněžení i silný vítr, varují meteorologové. Objeví se i sněhové jazyky a náledí

Velkou část západní poloviny Česka zasáhne v úterý sněžení, ke kterému se někde přidá silný vítr. Tvořit se při něm budou sněhové jazyky. Na celém území Čech pak od úterního večera do středečního rána hrozí při poklesu teplot i náledí nebo zmrazky na silnicích a chodnících. Na svém webu o tom v pondělí informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velkou část západní poloviny Česka zasáhne v úterý sněžení, ke kterému se někde přidá silný vítr. Tvořit se při něm budou sněhové jazyky. Na celém území Čech pak od úterního večera do středečního rána hrozí při poklesu teplot i náledí nebo zmrazky na silnicích a chodnících

Velkou část západní poloviny Česka zasáhne v úterý sněžení, ke kterému se někde přidá silný vítr. Tvořit se při něm budou sněhové jazyky. Na celém území Čech pak od úterního večera do středečního rána hrozí při poklesu teplot i náledí nebo zmrazky na silnicích a chodnících | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Podle jeho předpovědi by mělo v částech Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje v úterý připadnout do 15 centimetrů sněhu za 12 hodin.

Loni byl podle Klementina pátý nejteplejší rok za 246 let. Průměrná teplota v Praze dosáhla 12,3 stupně

Číst článek

V jihozápadních regionech a na západě Středočeského kraje by zároveň měl vát silný jihozápadní vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině.

Očekávané počasí podle meteorologů může zhoršit sjízdnost, přičemž některé vozovky mohou být kvůli sněhovým jazykům nebo náledí nesjízdné. Nová sněhová pokrývka pak může lámat stromy či větve a způsobit problémy v dodávkách proudu.

Na pozoru by se měli mít i chodci kvůli nebezpečí úrazů při uklouznutí. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,“ doplnili meteorologové.

#VYSTRAHA SILNÝ VÍTR od 12.01. 6:00 do 12.01.18:00 Silný jihozápadní vítr s nárazy nad 65 km/h.
SNĚHOVÉ JAZYKY od 12.01. 6:00 do středy 13.01. 00:00
NOVÁ SNĚHOVÁ POKRÝVKA od 12.01. 08:00 do 12.01. 20:00
NÁLEDÍ od 12.01.18:00 do 13.01. 9:00.
Více: chmi.cz

12:13 – 11. 01. 2021

5 27

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme