Výstražná stávka v jihlavské nemocnici skončila

Krize v jihlavské nemocnici je zažehnána nejméně do prosince. Odboráři totiž ráno podepsali s vedením kolektivní smlouvu, která bude platit do konce roku. Tím skončila i výstražná stávka lékařů. Několik měsíců vyjednávání stálo místo přednostu okresního úřadu, ředitele nemocnice a všechny čtyři náměstky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Odboráři se s bývalým ředitelem Dušanem Hubačem několik měsíců nebyli schopni dohodnout zejména na výši odměn lékařů. Kolektivní vyjednávání tak vyvrcholilo výstražnou stávkou a ostrým požadavkem na výměnu ředitele. Za toho se ale postavil přednosta okresního úřadu, který je zřizovatelem nemocnice. I ten ale nakonec ze své funkce odešel a minulý týden ho následoval ředitel Hubač.

Na jeho místo byl jmenován Miroslav Vyhlídal, došlo i k výměně celého vedení. "Čtyři náměstci odešli z funkcí, odešli někteří i z podniku, dneska mohu konstatovat, že mám opět nazpátek čtyři náměstky," komentoval personální změny ve vedení nemocnice Vyhlídal.

Odboráři jsou se současným vývojem situace spokojeni. Podle předáka Víta Bárty je ale nynější podoba kolektivní smlouvy velkým kompromisem. Otázku odměn prý chtějí lékaři v budoucnu ještě otevřít. Právě teď je atmosféra pro smír vhodná. "Situace se značně uklidnila, změnily se výrazně vztahy mezi lékaři, odborovými organizacemi a vedením."

Petros Martakidis, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme