Výstup z metra na Andělu je až do června zavřený. Po třiceti letech se tam mění eskalátory

Cestující od pondělka budou potřebovat víc času při výstupu z pražského metra ve stanici Anděl. Východ ve směru k obchodnímu centru je totiž uzavřen kvůli výměně eskalátorů, a to až do června.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zastávka metra na Andělu | Zdroj: ČTK

Když cestující vystoupí na Andělu z metra, vidí hned informační cedule, že severní vestibul je uzavřený. „Část cestujících ale automaticky míří k eskalátorům, které vedou k obchodnímu centru,“ vysvětluje redaktorka Pavla Firbacherová.

Podzemní železnice v Praze za 20 let? Optimistický odhad, ukazuje historie

Číst článek

Na konci nástupiště ale lidé narazí na uzavřený průchod. V metru jsou dva informátoři v reflexních vestách, kteří radí jak v češtině, tak angličtině. V metru jsou i šipky, kudy se lidé mají vydat.

Většina cestujících chodí na Anděl pěšky, je to z Knížecí asi tři sta metrů, část z nich ale používá bezbariérový výtah, který je skoro u opravovaného vestibulu.

„Když jsem se tady byla podívat v podobnou dobu zhruba před čtrnácti dny, tak na Anděl šlo Nádražní ulicí jen pár lidí,“ dodává.

Severní vestibul se nachází u křižovatky Anděl a je součástí budovy Zlatý Anděl. Do roku 1999 tu stál betonový a prosklený palác, známý především kamennou mozaikou s panoramatem Moskvy z roku 1985. V roce 2000 musel být severní výstup dočasně i kvůli tomuto uzavřen. Eskalátory, které do něj ústí, jsou dlouhé 59,5 m a na výšku dosahují 29,75 m.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme