Vysvědčení a prázdniny jsou tady!

Školáci dnes dostávají celoroční ohodnocení svých výkonů - vysvědčení. A hned zítra jim začínají hlavní, tedy letní prázdniny, které potrvají celé dva měsíce. Do školních lavic děti usednou opět v pondělí 1. září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Máme samé jedničky! | Zdroj: ČTK

U některých školáků je to ale i den, kdy se bojí se špatnými známkami přijít domů. V takových případech má manažerka z Linky bezpečí Renata Vargová jednu radu: "Rodiče by se především měli rozvzpomenout na svá školní léta, jestli oni byli vždy jenom vzornými žáky. Na druhou stranu i špatné vysvědčení se dá řešit slovně, rozhodně by se rodiče měli vyvarovat nepřiměřených reakcí v podobě fyzických trestů. Doporučení do příštího roku: Sledovat průběh učení žáků během celého roku tak, aby nemuseli dostát nepříjemným překvapením v případě špatných známek."

V případě krizové situace mohou děti i rodiče využít pomoc na telefonním čísle Linky bezpečí: 800 155 555 nebo 116 111.

Ministr školství O. Liška mluvil dnes v Ranním interview Radiožurnálu o konci školního roku a finanční situaci učitelů

Většina ze žáků se po prázdninách vrátí do lavic a ke kantorům, které znají. Někde ale takové štěstí nemají. Třeba děti z ostravského obvodu Jih. V nejlidnatější městské části totiž radnice zrušila Základní školu majora Nováka a žáci budou od září chodit do sousedních škol.

Jak řekl zástupce ředitele Martin Bodi, děti to silně prožívají: "Tekly potoky slz, zvlášť u žáků druhého stupně, kteří spolu dlouhodobě chodili do jedné školy a měli třeba devátý ročník absolvovat spolu. Teď ale budou rozhozeni a nesou to velmi těžce."

Odjíždíte na prázdniny ihned po vysvědčení? Hlasujte v naší anketě!

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme