Vytrvalé srážky zvedají hladiny horských řek

Meteorologové varují před vytrvalými srážkami na českých horách. Během dneška a noci by na nich mohlo napršet až 50 milimetrů srážek, což by mohlo zvednout hladiny řek. Upozornění Českého hydrometeorologického ústavu platí pro Šumavu, kde byl dopoledne na Vydře a Modravě překročen druhý stupeň povodňové aktivity. Hladiny obou řek už ale klesly na první stupeň. Pohotovost dále platí pro Český les, Krušné a Jizerské hory, Krkonoše a Orlické hory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jan Rosenauer

Jak odpoledne Českému rozhlasu řekl Jan Havelka z Českého hydrometeorologického ústavu, k prvnímu stupni povodňové aktivity stoupla rovněž Otava v Sušici. Hladiny ostatních horských toků se také zvyšovaly, povodňová aktivita ale na žádném dalším zatím vyhlášena nebyla.

Podle meteorologů se na celém území republiky může vyskytnout také silný vítr. Jeho nárazy mohou dosáhnout rychlosti 75 až 90 kilometrů za hodinu.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme