Vytrvalý déšť může zvednout hladiny řek

Intenzivní déšť přinesla do Čech studená fronta, která dál postupuje přes Moravu a Slezsko. Oproti pondělku se proto výrazně ochladilo. Jak Radiožurnálu řekl Arnošt Šír z Českého hydrometeorologického ústavu, kvůli srážkám mohou stoupnout hladiny řek. Na malých tocích lze proto ojediněle očekávat krátkodobé vyhlášení prvního stupně povodňové aktivity. Upozornění platí hlavně pro Vysočinu a Pardubický, Královéhradecký, Olomoucký, Jihomoravský, Moravskoslezský a Zlínský kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajina: Nad Obem se žene déšť. Nikde jinde jsem ho neslyšel přicházet za takového svistotu...

Krajina: Nad Obem se žene déšť. Nikde jinde jsem ho neslyšel přicházet za takového svistotu... | Foto: Khalil Baalbaki

"Během dne napadne celkem 30 až 50 milimetrů srážek. Při těchto hodnotách většinou dochází k vzestupům vodních toků, ale nedochází k dosažení stupňů povodňové aktivity, tedy k vylití toků z břehů," připomněl Šír. Jak Českému rozhlasu řekl Václav Dvořák z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, také na západě Čech se lidé záplav bát nemusejí.

Meteorologové upozorňují, že přes naše území postupuje k severovýchodu zvlněná studená fronta. Na frontě a za frontou se bude vyskytovat trvalý déšť, během 24 hodin od dnešního do zítřejšího poledne tak naprší 30 až 50 mm.

Podrobnou předpověď počasí naleznete ZDE.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme