Výtržník z ruského letadla skončil ve vazbě

Česká policie obvinila ruského cestujícího, který ve čtvrtek ohrožoval let z Moskvy do Ženevy. Pilot kvůli němu nouzově přistál na letišti v Praze. Muž by mohl strávit 8 až 15 let ve vězení za ohrožení bezpečnosti vzdušného dopravního prostředku a civilního plavidla. Cestující, který byl zřejmě opilý, je teď ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie u Airbusu 321 | Zdroj: ČTK

Dvaatřicetiletý Jevgenij Dagajev se během letu z Moskvy do Ženevy domáhal přistání v Káhiře a podle svědků byl opilý. Členové posádky ho spolu s několika cestujícími zneškodnili a předali české policii. O uvalení vazby rozhodl Obvodní soud pro Prahu 6, a to kvůli obavám, že by se Dagajev mohl vyhýbat trestnímu stíhání.

Policie u muže také provedla testy na zjištění požití alkoholu a drog. Jejich výsledky žalobce odmítl sdělit s tím, že jsou předmětem dalšího zkoumání a znaleckých posudků.

Náklady za včerejší incident s letadlem Aeroflotu zaplatí ruská společnost a Letiště Praha. Aeroflot uhradí náklady spojené s provozem letadla a přepravou cestujících. Česká strana pak zaplatí výdaje spojené se zajištěním bezpečnosti při této mimořádné události.

Radiožurnálu to potvrdila mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. "Letiště Praha v současné době počítá škody, které touto mimořádnou událostí vznikly, jedná se zejména o zvýšené personální náklady na ostrahu letiště, na zvýšenou bezpečnostní kontrolu, na výjezd hasičů a také na občerstvení, které letiště poskytlo cestujícím. Zvažujeme další postup, po kom a jakou formou budeme tyto náklady vymáhat."

Více se o případu dočtete ZDE.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme