Výtvarník Týc je znovu před soudem, údajně napadl strážníka

Výtvarník Roman Týc, vlastním jménem David Hons, se před soudem zodpovídá z údajného napadení strážníka. Výslechem Týce dnes před Obvodním soudem pro Prahu 1 začalo hlavní líčení v případu, ve kterém ho obžaloba viní z násilí proti úřední osobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtvarník Roman Týc, vlastním jménem David Hons (vpravo) čelí obžalobě za napadení strážníka | Foto: ČTK

Výtvarník už nedávno strávil měsíc ve vězení za svoji akci s pražskými semafory, kdy panáčky na světlech vyměnil za figurky v různých žertovných pozicích.

Do konfliktu se strážníky se dostal v únoru, když se zastal řidičky stojícího vozu. Údajně je slovně urážel a později jednoho z nich udeřil do nosu a do spánku.

To dnes ale Týc před soudem odmítl. Podle něj se celý konflikt odehrál jinak:

„Já jsem tam přišel ve chvíli, kdy vidím plakat starší paní a vidím tam měšťáky, kteří na ni štěkají a útočí. Upřímně musím přiznat, že jsem druhý den nastupoval na Pankrác do výkonu trestu a v ten moment toho máte plnou hlavu a vidíte svět taky trošku jinak. A v ten moment to prostě do sebe zapadlo,“ vysvětloval u soudu Týc.

Také řidička Zdenka Procházková, které se umělec zastal a která teď v případu figuruje jako svědkyně, verzi obžaloby odmítá:

„To je absurdní, že obvinili pana Honse. Já jsem spíš myslela, že pan Hons podal trestní oznámení na ně. Což samozřejmě vím, že teď neudělal. Takže se mi zdá, že byl napaden on,“ uvedla Procházková.

Za násilí proti úřední osobě Romanu Týcovi hrozí až čtyřleté vězení.

Zbyněk Zykmund, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme