Výtvarníka Týce propustili po měsíci z vězení, domů odjel na motorce

Výtvarník David Hons, známý spíše pod pseudonymem Roman Týc, je po měsíci znovu na svobodě. Pražskou pankráckou věznici opustil po 16. hodině. Odpykával si tam trest za nezaplacení pokuty, kterou mu soud uložil za poškození a výměnu skel na semaforech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtvarník Roman Týc odjíždí na motocyklu od pankrácké věznice | Zdroj: ČTK

„Jestliže následovalo uvěznění jednoho panáčka, tak to v jistém smyslu něco symbolizuje. A to, co následuje, je problém nás všech, nejenom můj,“ řekl krátce po propuštění Týc.

O svém pobytu ve vězení řekl, že jde o prostředí s velmi koncentrovanou atmosférou a emocemi. Život za mřížemi ho prý inspiroval stejně jako život na svobodě: „Inspirace je celý život, tohle bylo součástí života, je to nová zkušenost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Propuštění Romana Týce z vězení sledovala reportérka Květa Moravcová

Prý ale lituje, že se nemůže vrátit a popovídat si s lidmi, které ve vězení poznal. „Ač vám to připadá divné, tak vevnitř jsou také lidi a s těmi jsem si za ten měsíc vybudoval nějaký vztah. Zvláštní je, že v druhé vlně je i trestem to, že tam vlastně nemůžu přijít znova pokecat, věci probrat tak jako venku,“ svěřil se Týc.

Od pankrácké věznice odjel výtvarník se svou partnerkou na silné motorce. Za velkého zájmu novinářů a naopak za neúčasti veřejnosti, která přitom proti jeho uvěznění před měsícem hlasitě protestovala.

Květa Moravcová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme