Vytvořme rezervaci pro zelené aktivisty a pořádejme sem exkurze, řekl Zeman v Jihomoravském kraji

Prezident Miloš Zeman přijel v pondělí na třídenní návštěvu do Jihomoravského kraje. Nejprve zamířil na hejtmanství v Brně, kde pronesl další ze svých typických bonmotů. Tentokrát se opřel do ekologických aktivistů, se kterými vede dlouhodobé spory. Vytvořil by prý pro ně rezervaci bez elektřiny a kanalizace. Ostatní by sem pak jezdili na exkurze.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a první dáma Ivana Zemanová zahájili třídenní návštěvu Jihomoravského kraje

Prezident Miloš Zeman a první dáma Ivana Zemanová zahájili třídenní návštěvu Jihomoravského kraje | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Prezidenta Miloše Zemana a jeho ženu Ivanu přivítal před krajským úřadem hejtman Bohumil Šimek z hnutí ANO s manželkou. Policie uzavřela ulici před budovou a lidé, kteří chtěli prezidenta vidět, se k tak němu nedostali příliš blízko.

Asi pět lidí přišlo před krajský úřad s transparenty. Měli vlajky Severoatlantické aliance a Moravy nebo plakáty ironizující vztah Zemana k Číně. Prezident jim zamával.

Několik lidí protestovalo proti prezidentu Miloši Zemanovi při jeho příjezdu na návštěvu Jihomoravského kraje | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Brněnský zastupitel Lubomír Španěl z SPD-SPO se pak prezidenta na hejtmanství zeptal, jestli by aktivistům blokujícím stavbu dálnic a silnic sebral řidičský průkaz. Zeman řekl, že to je mírnější varianta.

„Mluvíte-li o zelených aktivistech, měl bych poněkud radikálnější řešení. Vytvořme rezervaci tvořenou opravdovou divočinou bez elektřiny, kanalizace a vodovodu. Budou-li si chtít zatopit, budou si muset pokácet stromy," řekl prezident na hejtmanství Jihomoravského kraje.

„A pořádejme do této rezervace exkurze, abychom zjistili, jak se chovají lidé, kteří dokázali právě zde v Brně otravovat život všem ostatním, normálním lidem," doplnil Zeman.

Další dotazy se týkaly například rozpočtového určení daní a budování plavebního kanálu Dunaj-Odra-Labe. Jeho stavbu prezident dlouhodobě podporuje, za což si od ekologických aktivistů vysloužil titul Ropák za největší protiekologický čin.

Část zastupitelů nepřišla Zemana přivítat

Část jihomoravských krajských zastupitelů pak odmítla Zemana na hejtmanství přivítat. Některé lavice tak zůstaly prázdné. Chyběli koaliční zástupci TOP 09 s Žít Brno, opoziční Zelení a většina lidovců. Zastupitelé prý nesouhlasí se Zemanovým chováním.

Prezident Miloš Zeman (vpravo) přebírá dary od hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka (ANO). | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Uvedli například nerespektování ústavy, vulgární výrazy v médiích, kauzu Ferdinanda Peroutky nebo dětské porno v jeho počítači. Za prezidentem naopak přišli zastupitelé z ANO, ČSSD, ODS, Starostů pro Jižní Moravu, KSČM nebo SPD-SPO.

Prezident v pondělí zavítá ještě do Ivančic, v úterý ho čeká cesta na Hodonínsko a návštěvu zakončí ve středu v Brně a Kuřimi. Při návštěvě se uskuteční několik debat s občany. Zeman zavítal na jižní Moravu jako prezident počtvrté, naposledy přijel do regionu loni.

Tomáš Jelen, Vlasta Gajdošíková, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme