Ředitelství dálnic chce vyvlastnit pozemky pro D3 u Tábora. Majitelé odmítli nové návrhy na odškodné

Ředitelství silnic a dálnic bude žádat o vyvlastnění pozemků a motocentra nedaleko D3 u Tábora. Majitelé totiž od silničářů nepřijali novou finanční kompenzaci. Informovala o tom ve středu Česká televize. O vyvlastnění rozhodne krajský úřad Jihočeského kraje.

Tábor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstavbu problematického úseku brzdí majetkové vztahy. (Ilustrační foto) | Foto: David Peltán | Zdroj: MAFRA / Profimedia

„Majitelé předmětných nemovitostí s návrhy k odkupu předloženými ze strany Ředitelství silnic a dálnic nesouhlasili. S některými vlastníky proběhla osobní jednání, avšak s negativním výsledkem,“ uvedl pro Českou televizi mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Silničáři nabídli již dříve kvůli dostavbě 400 metrů dlouhého úseku vlastníkům pozemků dohromady odškodnění téměř 20 milionů korun. Tu ale majitelé odmítli.

Novou výši odškodného pak Ředitelství silnic a dálnic nezveřejnilo. K vyvlastnění silničáře vyzvalo už letos na jaře ministerstvo dopravy. Součástí vyvlastnění je peněžní kompenzace.

D1 nemá dostatečnou kapacitu, dva pruhy jsou zoufale málo, tvrdí dopravní expert Budský

Číst článek

Někteří majitelé se ale chtějí vyvlastnění bránit. „Jestli nás bude chtít Ředitelství silnic a dálnic vyvlastnit, tak se sejdeme u vyvlastňovacího úřadu. Budeme se bránit všemi prostředky, případně i soudem,“ řekl pro Českou televizi Pavel Bratránek, jeden ze spolumajitelů motocentra, jemuž pozemky patří.

Řidiči musejí už roky počítat v daném úseku s dopravními omezeními. Kdy bude možné část dálnice u Tábora dostavět, není jasné. Záleží to právě na vyřešení majetkových poměrů. Problém se řeší už roky, samotná dostavba úseku by přitom podle dřívějšího vyjádření silničářů měla trvat zhruba čtyři měsíce.

Dálnice D3 má propojit Prahu s Českými Budějovicemi, odkud má pokračovat na hranice s Rakouskem.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme