Vývoj v Sýrii je debaklem pro politiku některých zemí EU, řekl Sobotka před summitem

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) před odletem na summit Evropské unie řekl, že současný vývoj v Sýrii není debaklem politiky Evropské unie, ale politiky některých zemí. Dění v Sýrii bude jedním z hlavních témat schůzky premiérů a prezidentů členských zemí v Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Civilisté v části Aleppa ovládané povstalci. | Zdroj: Reuters

„Tady je to spíš otázka pro Francii, otázka pro Velkou Británii. Nemyslím si, že Evropská unie jako celek se angažovala v tom, abychom vstupovali do vnitřních poměrů v Sýrii a vstupovali do občanské války,“ prohlásil český premiér.

Lídři zemí Evropské unie se na summitu chystají odsoudit postup syrského vládního režimu a jeho spojenců při dobývání Aleppa.

Za tragédii v Aleppu podle britské premiérky Theresy Mayové nese odpovědnost syrský prezident Asad a jeho podporovatelé z Ruska a Íránu. Unie by se podle Mayové měla zasadit za to, aby se za tyto válečné zločiny zodpovídali a aby se příměří v Aleppu dodržovalo.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme