Vyznáte se ve stranických slibech? Vyzkoušejte si kvíz politických programů

Michal Zlatkovský, Adéla Sílešová, Jan Cibulka a Petr Kočí |

Čtěte dále

Poznáte politickou stranu jen podle jejích programových bodů? Zjistíte to v našem kvízu politických programů. Každý z deseti konkrétních programových bodů přiřadíte ke konkrétní straně. Hned po výběru odpovědi uvidíte, jestli jste se trefili - a kolik procent lidí odpovědělo správně.

Každý kvíz je unikátní - otázky i možnosti se náhodně vybírají z naší databáze programových tezí. V té je rovnoměrně zastoupeno deset stran s největší šancí dostat se v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.


Při sbíraní tezí jsme vycházeli z nejaktuálnějších programů dostupných na webech jednotlivých politických stran. V případě strany ANO jsme vzhledem k dosud neexistujícímu programu použili knihu jejího lídra Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím.

Teze jsou vždy uvedeny v co nejpřesnější verzi z konkrétního programu. V případě, že je odpověď označena jako nesprávná, neznamená to, že daná strana nenavrhuje podobné či stejné opatření - jako správná se však zobrazuje jen ta strana, která má ve svém programu přímo konkrétní uvedenou formulaci.