Výzvu k nástupu do vězení si převezmu asi až v pondělí, řekl odsouzený Pekárek

Poslanec Roman Pekárek má poslední pracovní den na to, aby převzal výzvu soudu k nástupu do vězení. Bývalého kolínského místostarostu poslal v prosinci na pět let za mříže odvolací soud za to, že si v roce 2009 řekl o úplatek. Pekárek Radiožurnálu potvrdil, že si obsílku vyzvedne až v poslední možný den, kterým je podle něj pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Roman Pekárek, nepravomocně odsouzený za korupci, u Vrchního soudu v Praze | Zdroj: ČTK

„Teď jsem nebyl v místě bydliště, takže jsem se na poštu nedostal. Ale nepochybně se tam dostanu. To už bude asi až v pondělí,“

Na vyzvednutí soudní obsílky má lhůtu 10 dní od prvního pokusu doručení. Jestli termín skutečně vyprší v pondělí, ale Česká pošta s odkazem na listovní tajemství potvrdit odmítla.

Pekárek má jít do vězení na pět let. V roce 2009 měl ještě jako kolínský místostarosta za ODS žádat o milionový úplatek brněnského podnikatele za to, že mu město prodá pozemky v průmyslové zóně za 15,5 milionu korun. Jejich hodnota je přitom dva a půlkrát vyšší. Pekárek celou kauzu odmítá.

Pekárek by měl nastoupit do vězení 5 dní po převzetí výzvy. Rozhodl se, že se nevzdá poslaneckého mandátu, a bude tak i nadále zatím pobírat poslanecký plat, měsíčně víc než padesát tisíc korun.

Do vězení by měl nastoupit také bývalý poslanec ČSSD Petr Wolf. Je ale stále nezvěstný. Odpykat by si měl šest let za zneužití státní dotace. Jeho kauza začala před osmi lety, kdy měl vylákat z ministerstva životního prostředí milionové dotace na odborné studie.

Třeba o vztahu mezi životním prostředím a ekonomickým rozvojem nebo o využití pneumatik. Petr Wolf tvrdí, že kauza má politické pozadí. Nástupu do vězení se vyhýbá.

ak, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme