Vyzýval ke střílení menšin. Jako poslanecký asistent Staník z SPD končí, ve sněmovně ale zůstává

Tajemník hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) Jaroslav Staník končí na postu asistenta poslance SPD Jaroslava Holíka. Uvedl to server Aktuálně.cz. Důvodem podle Holíka ale nejsou Staníkovy nedávné xenofobní výroky na půdě sněmovny. Poslanec prohlásil, že Staník odchází, protože je příliš vytížen jako tajemník.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Staník, tajemník SPD, na snímku z října 2017. Během volební soboty nechal přivolat policii, aby odvedla některé novináře z ČT a Info.cz ze štábu SPD. | Foto: MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Staník podle svědků před několika týdny v jednom z restauračních klubů sněmovny v opilosti vyzýval k zabíjení menšin. „Vyzýval k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození,“ sdělil serveru bývalý poslanec Marek Černoch (zvolený za Úsvit).

Marksová neříká pravdu, hájí tajemníka SPD Okamura. Slyšela jsem část o homosexuálech, tvrdí ministryně

Číst článek

„Řekl - vy jste ta ministryně Marxová-Engelsová, vy podporujete homosexuály,“ řekla serveru ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). To potvrdil i bývalý poslanec Martin Lank (zvolený za Úsvit).

Poslanec SPD Holík ale tvrdí, že Staník nepronášel žádná „rasistická hesla“. Nynější Staníkův odchod z asistentské funkce podle Holíka s chováním tajemníka hnutí ve sněmovně nesouvisí.

„Pan Staník je tajemníkem našeho hnutí, maká od rána do večera, neměl by na práci asistenta čas,“ řekl serveru Holík.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme