Poslaneckého mandátu se vzdali Jermanová, bývalý senátor Hlavatý i hejtman Půta

V pátek se ústně vzdali svého poslaneckého mandátu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtman Libereckého kraje Martin Půta a exsenátor Jiří Hlavatý.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 14:34 24. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Půta, bývalý senátor Hlavatý a hejtmanka Pokorná Jermanová. | Foto: koláž iRozhlas.cz | Zdroj: Český rozhlas

Jermanová (ANO) s Půtou (STAN) nechtěli kumulovat své pozice zákonodárců s hejtmanstvím. Hlavatý (za ANO) chtěl zůstat senátorem, oznámil to již nedlouho po volbách. O místo v horní komoře bude bojovat v lednových volbách znovu.

Právě za tento volební obvod už v horní komoře Parlamentu byl, po vykroužkování se ale v říjnu dostal do sněmovny, a tím mu mandát senátora zanikl. Proto budou na Trutnovsku doplňovací volby.

Nástupci všech tří poslanců, kteří svůj mandát vykonávali pouze tento týden, by do dolní komory mohli nastoupit už příští úterý.

Pokornou Jermanovou nahradí starosta Milovic Milan Pour (ANO), Půtu by měl zastoupit bývalý starosta Jindřichovic pod Smrkem Petr Pávek (SLK). Za Hlavatého by do sněmovny měla nastoupit lékařka Eva Matyášová (ANO), informuje ČTK.

Za přijetí stotisícového úplatku byl před třemi lety obviněn Půta, tehdejší předseda hnutí STAN, policie tak nebude muset žádat o jeho vydání.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme