Vzdejme se platu, vyzývá sportovni funkcionář

Sazka dluží svým akcionářům, tedy sportovním svazům a sdružením, jen za loňský rok stovky milionů korun. Většinu financí totiž spolkne někdejší Sazka aréna. Sport nyní žádá o pomoc u státu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová branka

Fotbalová branka | Foto: Petr Kestřánek

Podle předsedy Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeňka Ertla by ale svazy měly nejprve začít u sebe. Všechny v Ranním interview Radiožurnálu vyzval, aby se nejprve vzdaly svých platů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle předsedy Sdružení sportovních svazů České republiky Zdeňka Ertla se tehdy měl na výstavbě Sazka arény podílet finančně i stát, řekl to v Ranním interview Radiožurnálu.

"Pojďme přijmout svou zodpovědnost. V tom případě, něž bychom šli na stát, tak já sám za sebe jsem připraven vzdát se svého ročního platu, věnovat ho Sdružení sportovních svazů České republiky na podporu na státní reprezentace," řekl Ertl.

A vyzval k témuž i ostatní. "Než půjdeme na stát, vzdejte se buď svého platu nebo aspoň těch peněz, které máte za členství v představenstvech a dozorčích radách," vybídl.

V případu vyšlo také najevo, že vlastníkům chybí informace od vedení společnosti a nedostupné jsou i informace o výši platů manažerů loterijní společnosti, včetně nejvýše postaveného Aleše Hušáka.

Český rozhlas zjistil při prověřování majetku topmanagementu Sazky, že Hušák si nedávno vybudoval rozsáhlé sídlo na španělském ostrově Menorca - podle údajů z tamního katastru nemovitostí do něj postupně investoval šedesát milionů korun.

Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme