Největší vzducholoď světa proletí nad Prahou. Zepelín přistane v pátek v Letňanech

Největší vzducholoď světa přistane na letišti v pražských Letňanech. Zepelín měla původně podle původních informací serveru Flying-revue.cz přistát v úterý nebo ve středu. Nakonec kvůli povětrnostním podmínkám dorazí až v pátek, jak serveru iROZHLAS.cz potvrdil Richard Bláha z Letiště Praha Letňany.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzducholoď Zeppelin v Hamburku. (Ilustrační snímek)

Vzducholoď Zeppelin v Hamburku. (Ilustrační snímek) | Foto: Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Vzducholoď Zeppelin LZ NT07-101 je podle Bláhy uzpůsobena pro let i kotvení do rychlosti větru zhruba okolo 60 kilometrů za hodinu. „Cokoliv je nad tím, tak už hrozí riziko buď poškození nebo neřiditelnosti či jiného leteckého incidentu,“ uvedl pro iROZHLAS.cz.

Největší vzducholoď typu zepelín zakroužila nad Prahou a přistála v Letňanech

Číst článek

Jak vysvětlil, letiště v Letňanech neposkytuje službu řízení letového provozu, nefunguje tedy totožně jako například ruzyňské Letiště Václava Havla. „Nevydáváme povolení pro vzlety a přistání jednotlivým letadlům. Přistání nebo vzlet je tedy na odpovědnosti pilota, jak manévr provede. Samozřejmě musí dbát zvýšené pozornosti a poslouchat frekvenci, tak aby nedošlo ke sblížení letadel,“ popisuje Bláha.

V případě přistávání vzducholodě se pro letiště v podstatě nic nemění. Může však dojít k opoždění přistání nebo vzletu nadcházejícího letadla. „Vzducholoď je trochu pomalejší,“ vysvětluje Bláha.

Akce jen pro partnery

V Praze se německá vzducholoď zdrží zhruba týden. Po tu dobu bude nebeské plavidlo létat pouze s partnery společnosti Zeppelin CZ, fanoušci těchto strojů tedy uvidí vzducholoď alespoň nad svými hlavami. Zájemci o výlet vzducholodí ale budou muset vyrazit do německého Friedrichshafenu, kde tamní společnost nabízí až třináct vyhlídkových tras.

Zeppelin LZ NT07-101 podle serveru Flying-revue.cz může přepravit až 12 cestujících. Délkově je srovnatelná s Boeingem B747-8, je pouze o jeden metr kratší. V pražských Letňanech přistane vzducholoď už potřetí.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme