Vznik a šíření Forejtovy nahrávky začala vyšetřovat pražská policie

Pražští kriminalisté na podnět Národní protidrogové centrály začali vyšetřovat vznik a šíření nahrávek bývalého šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta v choulostivých situacích. Deníku Právo to potvrdila mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Forejt | Foto: Jan Bartoněk | Zdroj: Český rozhlas

„V této věci byly zahájeny úkony trestního řízení, a to pod dozorem Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5,“ řekla Zenklová pro Právo. Není jasné, s jakým podezřením se pražská policie o kompromitující nahrávky Jindřicha Forejta zajímá, protože Zenklová odmítla sdělit další podrobnosti.

K vyšetřování vzniku videa vyzval minulý týden státní zastupitelství a Národní bezpečností úřad ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). „Pokud ta nahrávka byla vytvořena za účelem vydírání pana Forejta, případně lidí z jeho okolí nebo nějaké kriminální činnosti, tak by bezpochyby vyšetřování probíhat mělo," řekl Chovanec.

Ať video s Forejtem prověří státní zástupci a NBÚ, navrhuje ministr Chovanec

Číst článek

Už dříve potvrdil šéf protidrogové centrály Jakub Frydrych, že se jeho útvar vyšetřováním nahrávky zabýval. Detektivové podle mluvčí centrály Barbory Kudláčkové především vyhodnocovali informace z veřejně dostupných zdrojů.

Kauza Forejt začala minulý týden

Protože je centrála specializovaná spíše na organizovaný zločin s přesahem do zahraničí, připustila už dříve Kudláčková, že případ předají na prošetření na některý z územních odborů policie.

Kompromitující nahrávky se objevily v médiích minulý týden. Je na nich zachycen dnes již bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt při konzumaci bílého prášku nebo při různých sexuálních praktikách.

Forejt krátce na to rezignoval na svou funkci. Podle vyjádření Hradu z osobních a zdravotních důvodů. Ve funkci ho nahradil Miroslav Sklenář, který na stejné pozici působil před Forejtem.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme