Vzniká asociace jazykových škol

Až 80 procent lidí, kteří se chtějí naučit cizí řeči v některé z jazykových škol, skončí studium do 2 semestrů. Častým důvodem předčasného ukončení studia je nespokojenost s výukou. Na zlepšení její kvality chce dohlédnout nově založená Asociace jazykových škol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

žáci ve třídě | Foto: 3zsslany

Asociace se chce stát garantem kvality těch jazykových škol, které budou jejími členy, říká mluvčí sdružení Petr Ulrych. Kandidáti členství musejí splnit řadu podmínek. "Ta škola by měla být schopná vyučovat určité penzum hodin ročně. My jsme stanovili 10 tisíc 45minutových hodin ročně."

Dále musí mít jazyková škola odpovídající zázemí pro výuku a kvalitní lektorský sbor. Na jeho úroveň by měl dohlížet vysokoškolsky vzdělaný metodik s nejméně 5letou praxí v oboru. Škola také musí být ochotna zveřejňovat o sobě pravdivé informace.

Cílem asociace je pomoci zájemcům zorientovat se při výběru vhodné jazykové školy. Na tomto poli totiž panuje anarchie. Koncesi k výuce jazyků může získat kdokoli a věnují se jí stovky subjektů. Kvalitních škol je ale podle názoru sdružení je zhruba jen pět desítek.

Markéta Kaclová, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme