Vzor, silná osobnost, statečná žena. Na 'Zlatou Věru' vzpomínají na sociálních sítích sportovci i politici

Zařadila se k nejvýznamnějším osobnostem českého i československého sportu. Na olympijských hrách vybojovala dohromady jedenáct medailí, z toho sedm zlatých. Na bývalou sportovní gymnastku Věru Čáslavskou, která zemřela v úterý večer, vzpomínají nejen její následovníci z řad sportovců, ale také politici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Čáslavská se zlatými olympijskými medailemi | Zdroj: ČTK

„Věrka jde na horní žerď, na dolní, obrat. Výborně, Věrka! Nespadla, přátelé,“ komentoval výkon Věry Čáslavské na olympijských hrách v Mexico City 1968 Karel Malina.

Slavná bývalá československá gymnastka se vryla do paměti fanoušků, sportovců, novinářů i politiků. Pro své následovatele z řad olympijských vítězů – kupříkladu pro rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou – byla vzorem.

Někdejší olympijský desetibojař Roman Šebrle považoval Věru Čáslavskou za jednoho z největších velikánů světového sportu.

Tenistka Barbora Strýcová si nejúspěšnější československou olympioničku vybavuje jako velkou bojovnici s čistou myslí.

K úmrtí Věry Čáslavské, která na olympijských hrách v Tokiu 1964 a Mexico City 1968 vybojovala sedm nejcennějších kovů, se vyjádřili i politici.

Ministr obrany České republiky Martin Stropnický na Věru Čáslavskou vzpomíná jako na výjimečně statečnou a skromnou ženu pronásledovanou normalizačním režimem.

Podobně se o bývalé sportovní gymnastce vyjádřil také předseda ODS Petr Fiala.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová obdivovala na Věře Čáslavské její zápal pro práci s mládeží.

Věra Čáslavská - medaile | Foto: Český rozhlas

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme