VZP může pokrýt až třímiliardový propad ve výběru pojistného

Všeobecné zdravotní pojišťovně, hospodařící ročně s obratem kolem 200 miliard korun, klesá výběr pojistného v řádu stovek milionů měsíčně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel VZP Pavel Horák | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Staronový ředitel VZP Pavel Horák řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, že největší pojišťovna v zemi je připravená v letošním roce pokrýt až třímiliardový rozdíl mezi příjmy a výdaji.

„Můžeme mluvit o rozdílu mezi příjmy a výdaji pojišťovny. V tuto chvíli to vypadá, že by ten rozdíl mohl být tři miliardy korun. Je třeba si uvědomit, že příjmy jsou obvykle vyšší ve druhém pololetí. Dá se očekávat, že k určitému oživení by dojít mohlo.“

„A samozřejmě náklady jsou v naší moci řídit - a pokud by se situace vyvíjela špatně, nebo financování by drhlo ještě více, než předpokládáme, tak bychom samozřejmě výdaje pojišťovny seškrtali o, dejme tomu, další půl, tři čtvrtě miliardy korun,“ uvedl Horák.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Jana Gulda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme