VZP nebude vymáhat peníze po lékařích, kteří překročí limity úhrad

Všeobecná zdravotní pojišťovna oznámila, že po většině ambulantních lékařů nebude vymáhat peníze, které letos utratí nad limit stanovený pojišťovnou. Podle ředitele VZP Zdeňka Kabátka bude pojišťovna uplatňovat regulaci pouze tam, kde byl limit překročen o více než 200 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna | Foto: Tomáš Adamec

Největší česká zdravotní pojišťovna tak zřejmě reaguje na nález Ústavního soudu, který v červenci některé regulace ve zdravotnictví zpochybnil. Podle Kabátka bude omezení regulací znamenat navýšení příjmů soukromých lékařů zhruba o 330 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozhodnutí VZP mluvil ve Stalo se dnes předseda Sdružení ambulantních specialistů Zorjan Jojko

Předseda Sdružení ambulantních specialistů Zorjan Jojko vnímá krok VZP jako pozitivní, který je nad rámec dohody z února letošního roku. Tehdy se lékaři se zástupci pojišťoven dohodli, že práce s limity bude výrazně zjemněna.

Do limitu 200 tisíc korun se podle Zorjana Jojka nemusí vejít řádově stovky lékařů.

„Na rok 2012 byl limit pouze 50 tisíc, ale žádný lékař nebyl od VZP regulován za předpis léků. To je podstatný rozdíl, v této chvíli je sice limit 200 tisíc, ale jsou do toho zahrnuty léky,“ vysvětlil Jojko.

Igor Maňour, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme