VZP poprvé nabídne ambulantním specialistům smlouvy na dobu neurčitou

Ambulantní lékaři dostanou od Všeobecné zdravotní pojišťovny nové smlouvy na neomezenou dobu. Rozhodla o tom správní rada pojišťovny. Bude se to týkat více než sedmi tisíc specialistů, kteří zatím mají smlouvy s VZP jen na dobu určitou. Mnoho dosavadních smluv vyprší v roce 2015.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna | Foto: Tomáš Adamec

Nové časově neomezené dohody zvýší jistotu lékařů například při investicích do přístrojů a vybavení ordinací. A podle ředitele VZP Zdeňka Kabátka by mohly pojišťovně přilákat nové klienty.

„My si myslíme, že vyrovnané partnerství se segmentem ambulantních specialistů povede k tomu, že se nám klienti začnou vracet. Zároveň si slibujeme, že přesvědčíme naše partnery i ve společném tlaku na to, co dneska systém charakterizuje, a to je nevyrovnaná konkurenční pozice Všeobecné zdravotní pojišťovny a pojišťoven oborových,“ uvedl Kabátek.

Prezident České lékařské komory Milan Kubek doufá, že podobný princip přijmou i další zdravotní pojišťovny.

„Pokud smlouva bude na dobu neurčitou, tak je to pochopitelně trvalá hodnota, kterou lze například prodat. My očekáváme, že se podaří i rozhýbat síť ambulantních specialistů, protože dnes je řada lékařů ve velmi vysokém věku a oni nemohou léta své práce, která investovali do svého podnikání, nijak zhodnotit, protože nemohou legitimním způsobem svou praxi prodat. My očekáváme, že toto otevře cestu mladším lékařům,“ poznamenal Kubek.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme