VZP zatím nucená správa nehrozí

První náměstek ministerstva zdravotnictví David Rath to řekl po jednání s ředitelkou pojišťovny Jiřinou Musílkovou. Úspory v řádu stamilionů ještě do konce roku by podle Ratha mělo přinést to, že růst plateb nemocnicím za péči o pacienty od pojišťoven bude ve druhém pololetí pomalejší, než se plánovalo. Výrazné úspory očekává Rath také ve výdajích na léky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání J. Musílkové a D. Ratha | Zdroj: ČTK

Na úsporách v řádu miliónů korun se dohodl první náměstek ministerstva zdravotnictví David Rath s ředitelkou Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřinou Musílkovou. Přinést by je do konce roku měl pomalejší růst plateb nemocnicím a prodloužení doby splatnosti o deset dní.

"Tam byly určité problémy s tím obdobím, které se bere jako základ, a je tam růst úhrad o něco vyšší, než by odpovídalo tomu druhému pololetí loňského roku," řekl Rath. Výrazné úspory očekává také ve výdajích na léky.

Musílková rozhlasové stanici BBC řekla, že na lékové politice je možné ušetřit kolem pěti miliard korun ročně. S Rathem se údajně domluvila na tom, že pojišťovna bude mít v této oblasti silnou oporu ministerstva. Další schůzka by měla proběhnout ve čtvrtek, kdy se Rath sejde se všemi zdravotními pojišťovnami i poskytovateli péče.

Dluh VZP přesáhl už deset miliard korun a do konce roku může stoupnout o další dvě miliardy, pokud se okamžitě nezačne s úspornými opatřeními. Zdravotnictvím ročně proteče zhruba 200 miliard.

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme