VZP zvažuje odkup zákaznického portálu od firmy IZIP za 71 milionů

Všeobecná zdravotní pojišťovna by mohla odkoupit zákaznický portál od firmy IZIP. Dnes to opět projednávala její správní rada, odkup ale zatím nepotvrdila. Čeká se na návrhy konkrétních kroků a také na finanční analýzu tohoto řešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna prodává své nemovitosti (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

Předseda správní rady VZP a náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek je přesvědčen, že se pojišťovně podaří odkoupit portál do konce roku. Upřesnil, že nabídnutá cena je 71 milionů korun s DPH.

„Vedení VZP předložilo určité analýzy, které svědčí o tom, že pokud by proběhl obchod v dané situaci, tak se jeví pro VZP nejjednodušší, protože zachovává veškeré stávající komunikační nastavení vůči všem, kteří přes tento portál komunikují,“ uvedl Nosek.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném odkupu portálu od firmy IZIP mluvil v Ozvěnách dne předseda správní rady VZP Petr Nosek

Pojišťovna portál potřebuje ke komunikaci s lékaři, pacienty i plátci pojistného. Za jeho provoz nyní platí firmě IZIP každý měsíc pět milionů korun bez DPH. Když VZP obchod s IZIP neuzavře, bude muset vypsat výběrové řízení, aby pro ni někdo vytvořil nový portál. Kloní se ale spíš k variantě odkoupení.

„Posouzení různých variant bylo předmětem mnoha jednání předchozích správních rad. V tom kontextu při dojednané ceně, tak jak dneska nabídka leží na stole, jeví se jako nejvýhodnější,“ podotkl Nosek s tím, že celou záležitost by vedení VZP chtělo uzavřít do dvou měsíců.

Vedle portálu investovala VZP v posledních deseti letech do hlavního projektu - elektronických zdravotních knížek - kolem dvou miliard korun. Bez většího úspěchu ho ukončila. V projektu vlastní 51 procent akcií a hodlá z něj zcela odejít.

Veronika Sedláčková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme