Vzpomínková plavba v Praze na Vltavě připomene 100 let od potopení Titaniku

Sto let od potopení Titaniku si lidé i organizace připomínají po celém světě. Nejvíce asi v Británii, od jejíchž břehů se tento zaoceánský parník odrazil, a také v New Yorku, kam měl Titanic doplout. Tragédii nejslavnější lodi všech dob si připomene také Praha. Na Vltavě se zítra uskuteční vzpomínková plavba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klub Za starou Prahu upozoňuje na ohrožení vltavských břehů. Hrozí jim zástavba | Foto: Monika Horská

Organizátor vzpomínkové plavby po Vltavě Petr Svejkovský uvádí, že loď Titanic, dříve Cecílie, která patří Pražské paroplavební společnosti, se odrazí od břehu Rašínova nábřeží ve 14 hodin.

„Naloďování začíná ve 13 hodin. Je to vzpomínková plavba, ale měla by být zábavně-vzdělávací,“ upřesňuje Svejkovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Organizátor vzpomínková plavby po Vltavě Petr Svejkovský v Odpoledním Radiožurnálu

Praha si vzpomínkovou akcí připomene sto let od chvíle, kdy vyplul na svoji první a zároveň poslední plavbu majestátní Titanic. Nejslavnější loď všech dob do Ameriky nikdy nedorazila. Po srážce s ledovcem se 15. dubna 1912 potopila v chladných vodách Atlantického oceánu.

Sám Svejkovský se na několika zaoceánských lodích už plavil, jejich kouzlo podle něj spočívá v nalodění na resort, který s lidmi obeplouvá několik přístavů. „Většinou jsou to sedmidenní plavby, během kterých je loď zakotvena v 5 přístavech od zhruba 8 hodin ráno do 4 hodin odpoledne. Potom doslova a do písmene zvedne kotvy a jede do dalšího přístavu. Mezitím jsou takzvané dva dny na moři,“ vysvětluje.

„Hosti mají možnost si velice pohodlně procestovat někdy i značný kus světa,“ dodává Svejkovský. Kdyby prý žil v jiné době, na Titanic by sám určitě nastoupil.

Od tragédie Titaniku uplyne v noci 100 let. Výročí si připomenou i cestující na lodi Balmoral

Číst článek

Lubica Bergmanová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme