Vzteklina na Rychnovsku se rozšířila

Vzteklina na Rychnovsku se v posledních dnech rozšířila už i na hospodářská zvířata. Zatímco veterináři v Orlických horách dosud evidovali jen nakažené lišky a psy, v minulém týdnu zaznamenali nákazu vzteklinou u březí jalovice a u telete. Od poloviny července veterináři napočítali už čtyři desítky nakažených zvířat - řekl to ředitel rychnovské veterinární správy Josef Jansa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě hovězího dobytka veterináři zaznamenali nedávno nákazu i u jednoho psa, se kterým lidé přišli běžně do styku. Ti všichni musí absolvovat vyšetření a případně i nezbytné očkování. Pokud propuknou klinické příznaky, může být pro člověka toto infekční onemocnění i smrtelné.

První případ vztekliny veterináři na Rychnovsku zaznamenali v červenci po zhruba šesti letech. Nakaženou lišku tehdy objevil na svém pozemku jeden z obyvatel Sněžného v Orlických horách. Mezi nejhorší z 15 ohnisek této nemoci patří okolí Deštného a Sněžného v Orlických horách.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme