Vzteklina na Rychnovsku se rozšířila

Vzteklina na Rychnovsku se v posledních dnech rozšířila už i na hospodářská zvířata. Zatímco veterináři v Orlických horách dosud evidovali jen nakažené lišky a psy, v minulém týdnu zaznamenali nákazu vzteklinou u březí jalovice a u telete. Od poloviny července veterináři napočítali už čtyři desítky nakažených zvířat - řekl to ředitel rychnovské veterinární správy Josef Jansa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě hovězího dobytka veterináři zaznamenali nedávno nákazu i u jednoho psa, se kterým lidé přišli běžně do styku. Ti všichni musí absolvovat vyšetření a případně i nezbytné očkování. Pokud propuknou klinické příznaky, může být pro člověka toto infekční onemocnění i smrtelné.

První případ vztekliny veterináři na Rychnovsku zaznamenali v červenci po zhruba šesti letech. Nakaženou lišku tehdy objevil na svém pozemku jeden z obyvatel Sněžného v Orlických horách. Mezi nejhorší z 15 ohnisek této nemoci patří okolí Deštného a Sněžného v Orlických horách.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme