Wagenknecht na ministerstvu financí končí. Funkce politického náměstka mě nezaujala, říká

První náměstek ministerstva financí Lukáš Wagenknecht v pátek ve funkci končí. Odmítl nabídku ministra financí Andreje Babiše (ANO) na funkci politického náměstka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Wagenknecht mluvil o rozdělování peněz z operačních programů | Foto: Šárka Ševčíková

Šestatřicetiletý Lukáš Wagenknecht se podle informací serveru E15 už s ministrem Andrejem Babišem kvůli jiným možnostem spolupráce scházet nebude. Pozice politického náměstka pro něj není přijatelná.

„Funkce politického náměstka nemá žádnou odpovědnost, není to odborná řídicí funkce a já jsem šel do veřejné správy právě kvůli odbornosti a kvůli výkonu činností. Takže tato funkce mě nezaujala. To je tedy ten důvod, proč jsem to nepřijal,“ vysvětlil.

Andrej Babiš odvolal Lukáše Wagenknechta z funkce prvního náměstka minulý týden bez udání důvodu.

Wagenknecht se v posledních měsících dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou za hnutí ANO. Jeho auditorský tým tvrdil, že tendr na monitorovací systém evropských fondů MS2014+ provázelo množství závažných chyb. Tento závěr potvrdila i Evropská komise.

Šlechtová se proti auditu důrazně ohradila, označila ho za neprofesionální a opřený o spekulace. Na konci dubna problém řešila i vláda, která rozhodla, že systém proplatí ze státního rozpočtu. Státní pokladna tak přijde o stovky milionů korun.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme