Web ministerstva vnitra stále nedostupný

Do večera se zaměstnanci ministerstva vnitra nedokázali vypořádat s ranním útokem počítačových hackerů na internetové stránky ministerstva a policie. Stránky jsou ve 20:00 stále nedostupné, ministerstvu se ani nepodařilo zmapovat, jak velké škody hackeři způsobili. Policisté už ale po pachateli pátrají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dopoledne potvrdil Samuel Truschka z tiskového oddělení vnitra, stránky jsou mimo provoz přibližně od 9:00. Neznámý pachatel na server umístil rozostřenou fotografii ministra vnitra Stanislava Grosse a německý text „Wilkommen Sie zum Gross Sicherheitsdienste“, tedy „Vítáme vás u Grossovy bezpečnostní služby“. Podepsána byla slovenská hackerská skupina „binary.division“.

Pracovníci ministerstva vnitra doufali, že webové stránky se jim podaří uvést do provozu ještě dnes odpoledne. Za čtyřletou existenci serveru je to poprvé, co se hackerům podařilo probourat se přes ochranu serveru vnitra. Další útok hackerů zaznamenaly stránky Komunistické strnay čech a Moravy, ty byly za poslední týden nabourány dvakrát. Při tom prvním byl na vstupní stránce strany umístěn nápis „Komunismus je svinstvo“ a uživatel Internetu byl přesměrován na stránky ODS. Nyní je pozměněn název strany a autor se pod hacku podepsal jako binary.division. Snahu o vstup do systému zaznamenal i web Českého rozhlasu - z tohoto důvodu jsou všechny stránky umístěné na serveru cro.cz nedostupné.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme