Webové stránky Pencových svazků StB kvůli hrozbě pokuty nefungují

Vyhledávání v databázi někdejší komunistické Státní bezpečnosti na internetových stránkách bývalého disidenta Stanislava Pence nefunguje. Subjekt, který poskytoval Pencovi místo na webu, se zalekl pokuty až deset milionů korun a vyhledávač vypnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odtajněný dokument

odtajněný dokument | Foto: Archiv ČRo

Pokutou mu pohrozil Úřad pro ochranu osobních údajů. Podle mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hany Štěpánkové přišly na úřad stížnosti několika lidí.

"A sice, že jejich osobní údaje jsou uveřejňovány bez jejich osobního souhlasu. Úřad proto upozornil provozovatele těch webových stránek, že dochází z jeho strany k nedodržování pravidel, které mu ukládá paragraf pátý," vysvětluje mluvčí ÚOOÚ Štěpánková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková a bývalý disident Stanislav Penc v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes o databázi někdejší komunistické Státní bezpečnosti

Dnes soukromý zemědělec Stanislav Penc potvrdil v pořadu Radiožurnálu Stalo se dnes, že své seznamy StB znovu zveřejní a vyvěsí na internetu. Postup Úřadu pro ochranu osobních údajů označil za obstrukci, protože se neobrátil na něj, ale na subjekt, který mu poskytoval místo na webu.

Veronika Sedláčková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme