Většinu Česka zasypal sníh. Na řadě míst komplikuje situaci v dopravě, někde láme stromy

Mokrý sníh a pokrývka 5 až 10 centimetrů. Před tím už od rána varují meteorologové v jižních Čechách, na Vysočině a v částech Středočeského, Pardubického, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Během rána by měl další sníh ještě připadnout, říká meteorolog Martin Tomáš. „Mělo by už spadnout maximálně jen kolem 5 centimetrů,“ upřesňuje.

Praha, Vysočina, Jihlava, Brno, Pardubice, Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Vysočině i dalších místech republiky sněží, některé silnice jsou kluzké či pokryté sněhem (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Sníh a námraza komplikovaly už od rána dopravu v několika krajích Česka. Na Vysočině silničáři zaznamenali za celý den více než 30 nehod. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl vyzývá řidiče k opatrnosti.

„Je třeba, aby řidiči byli v pozoru na D1 na Vysočině, na D3 i na některých úsecích silnic první třídy,“ upozorňuje.

Větší pozor by si měli dávat taky řidiči v Krkonoších, kde se už od večera na některých silnicích vytváří náledí.

V Krkonoších platí nejnižší stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech je až 45 centimetrů sněhu

Číst článek

Zlámané stromy v Brně

Dálnici D1 do Brna v noci na dvě hodiny zastavila u Větrného Jeníkova nehoda kamionu, který zablokoval všechny jízdní pruhy. Druhý řidič v kabině skončil se zraněním hlavy v nemocnici. Nyní je tam dálnice průjezdná se zvýšenou opatrností a sníženou rychlostí 80 kilometrů za hodinu, sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na Vysočině i dalších místech republiky sněží, některé silnice jsou kluzké či pokryté sněhem. Podle mluvčí hasičů Petry Musilové zaměstnávají hasiče od středečního večera stromy popadané přes silnice. Od středečního podvečera do dnešního rána zasahovali na 30 místech. 

Na jižní Moravě mokrý, těžký sníh lámal v noci na čtvrtek stromy, které poškodily elektrické vedení. Bez elektřiny byly 2 tisíce domácností v okolí Mokré-Horákov na Brněnsku, informoval ČTK mluvčí společnosti eg.d, jež je součástí E.ON, Roman Šperňák.

Jan Nevola, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme