Z balíku na brněnské poště unikal chlorovodík

Nebezpečná chemická látka unikla dnes dopoledne z jednoho balíku v areálu České pošty v brněnské Heršpické ulici. Jednalo se o přípravek obsahující třicetiprocentní kyselinu, z které se uvolňoval chlorovodík. Do styku s ním přišlo 18 pracovníků pošty, nikdo z nich ale neměl zdravotní potíže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

Zaměstnanci třídírny ucítili štiplavý zápach a všimli si unikající kapaliny. Halu vyklidili. Hasiči v protichemických oblecích poté zjistili, že v balíku jsou dva kanystry nebezpečné látky.

"Poškozená zásilka obsahovala koncentrovaný prostředek, který se používá k odstraňování vodního kamene. Už během manipulace unikal ze zásilky chlorovodík, který může poleptat sliznice a vyvolat další problémy," řekl Radiožurnálu mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Zásilku, která byla adresována do Prahy, teď budou zkoumat odborníci v chemické laboratoři v Tišnově. Okolnosti, za kterých se látka ohrožující zdraví objevila mezi běžnými poštovními balíky, šetří policie.

Dnešní případ je druhý v krátké době, kdy z poštovního balíku v brněnské třídírně unikla chemikálie. Loni v listopadu se zaměstnanci pobočky zranili, když přišli do styku s jedovatým formaldehydem. Látku tehdy odesílatel neopatrně zabalil a láhev s ní se rozbila. Tři pracovníci skončili v nemocnici.

Martin Hromádka, Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme