Z Čáslavi opět startují stíhačky, příčina havárie ruského stroje je dál nejasná

České stíhačky mohou opět startovat z letecké základny v Čáslavi. Následky středeční nehody ruského armádního letounu už jsou odstraněny, a armáda tak mohla obnovit provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarovaný ruský letoun na letišti v Čáslavi | Zdroj: ČTK

Od včerejšího večera se na vyšetřování nehody pozorovacího letounu podílejí ruští inspektoři. Dnes dopoledne české i ruské vyšetřovací týmy zkoumaly okolnosti havárie přímo na vzletové a přistávací dráze a později také v havarovaném letounu.

Ihned poté byla plocha uklizena a v poledne byl letový provoz českých stíhaček obnoven. Vyšetřovatelé budou příčinu středeční havárie dál zjišťovat, ale už mimo plochu letištní dráhy. Ještě dnes by měl být havarovaný letoun z pole u letiště přemístěn na leteckou základnu.

Pravděpodobnou příčinou nehody ruského letadla byla zlomená noha podvozku. Ruská média ale spekulují také o požáru či dýmu v kabině stroje a o nouzovém přistání. Při nehodě se zranilo šest vojáků.

Igor Maňour, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme