Z Fruty zmizely strategické zásoby

Z lednické Fruty zmizely potravinové zásoby za desítky miliónů korun. Zásoby v podobě masozeleninových konzerv má uschované stát pro případy nenadálých a krizových situací. Ve Frutě provedla v noci kontrolu policie. Ta vzápětí zatkla jednoho ze členů představenstva společnosti a vyšetřovatel ho obvinil ze zpronevěry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

označování potravin | Foto: Citus

Fruta měla mít ve svých skladech státní konzervy údajně za více než 40 miliónů korun. Při nenadálé kontrole se ale tento majetek nenašel. Policie je na sdělení výsledků noční razie skoupá. Mluvčí Dagmar Bartoníková potvrdila alespoň zatčení jednoho z těch, kteří by mohli být za tento stav zodpovědní: "Bylo muži ročník 1945 sděleno v této věci obvinění z trestného činu zpronevěry. Za tento trestný čin muži hrozí odnětí svobody na 5 až 12 let." Při kontrole ve Frutě byli přítomni i zástupci lednické radnice. Starosta obce Libor Kabát však o pozadí případu i míře údajné zpronevěry nic neví: "Bohužel v této fázi by to byla pouhá spekulace."

Markéta Kaclová, Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme