Z haly v Poličce po explozi lisu na trhaviny nic nezbylo. Požár pomáhá hasit speciální tank

Na místo výbuchu v Poličských strojírnách dorazil speciální hasičský tank. Ten má pomoct v hašení požáru, který je v tuto chvíli pod kontrolou. Situací se navíc bude zabývat krizový štáb. Jednání se zúčastní vedení firmy a zástupci všech složek integrovaného záchranného systému. Ve čtvrtek v areálu společnosti explodoval lis na výrobu trhavin a při následném požárů se zranilo 19 lidí včetně zasahujících hasičů, tři lidé jsou ve vážném stavu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál Poličských strojíren po explozi

Areál Poličských strojíren po explozi | Foto: Policie ČR, KŘP Pardubického kraje

Poličská radnice všem evakuovaným nabídla podle starosty Jaroslava Martinů (ODS) náhradní ubytování i odvoz z evakuačního okruhu do bezpečí.

U sportovního stadionu SK Polička na okraji města v prostorách sportovní ubytovny strávilo noc asi pět evakuovaných lidí, kteří nabídku od města přijali. Další evakuovaní odjeli například na chalupu nebo se ubytovali u známých a příbuzných v Poličce a v okolí.

Areál Poličských strojíren po explozi | Foto: Policie ČR KŘP Pardubického kraje

Jak dlouho zůstanou mimo domov, zatím není jasné. Už ve čtvrtek hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) naznačoval, že zásah na místě může trvat i několik dnů. Místo exploze totiž pořád monitorují pyrotechnici a je velice nebezpečné. Přes noc zůstala v areálu strojíren i jednotka profesionálních hasičů a na místě jsou i policisté.

Areál Poličských strojíren po explozi | Foto: Policie ČR KŘP Pardubického kraje

Dostat se do epicentra výbuchu bylo v pátek ráno pořád nemožné. Z jedné části objektu, kde bylo zařízení na lisování trhaviny, údajně vůbec nic nezbylo. V druhé jsou uskladněné tlakové lahve a podle informací pardubického hejtmanství také granáty. Hasiči proto musí počkat, až objekt úplně dohoří. V průběhu pátku dorazit speciální hasící tank určený na skrápění nebezpečného terénu.

Okolí strojíren je pořád neprodyšně uzavřené. Na příjezdové silnici hlídkují policisté, do více než kilometrové bezpečností zóny vjíždějí jenom policejní a hasičská auta. Situací v poličských strojírnách se má v pátek ráno zabývat krizový štáb.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme