Z Hradu do Strakovy akademie. 'Úřad vlády povede Radek Augustin,' oznámil Babiš

Vedoucím Úřadu vlády se po jmenování kabinetu Andreje Babiše (ANO) stane současný ředitel analytického odboru Kanceláře prezidenta republiky Radek Augustin. Ten funkci ve Strakově akademii zastával už v době úřednické vlády Jiřího Rusnoka.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Augustin na archivním snímku z roku 2013

Radek Augustin na archivním snímku z roku 2013 | Foto: PETR TOPIČ / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Andrej Babiš o Augustinově jmenování informoval server Lidovky.cz

Předseda hnutí ANO tento týden po svém jmenování premiérem řekl, že jeho vláda zasedne hned poté, co bude příští středu jmenována.

Vláda bez důvěry je plnohodnotná, prohlásil Zeman den po jmenování Babiše premiérem

Číst článek

Na svém prvním jednání určí mimo jiné vedoucího Úřadu vlády a mluvčí kabinetu. Vedoucím Úřadu vlády je od 29. ledna 2014 Pavel Dvořák.

Augustin byl 12 let členem ČSSD, v roce 2010 se však stal ustanovujícím členem Strany práv občanů (SPO), která je spojena s prezidentem Milošem Zemanem a dříve se k současnému prezidentovi hlásila i názvem Strana práv občanů - zemanovci.

Vedoucím Úřadu vlády se stal za Rusnoka. Krátce po jmenování koaliční vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) a nástupu Dvořáka odešel pracovat na Hrad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme