Z Iráku se vrátila druhá polovina českých vojenských policistů

Druhá polovina ze stočlenného kontingentu českých vojenských policistů se dnes ráno vrátila z Iráku. Do Prahy přiletěl i malý tým českých lékařů a sester, kteří pracovali v britské polní nemocnici. Skončila tak obměna české vojenské účasti v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté kontrolují | Foto: Jan Rosenauer

Unavení ale šťastní, že jsou doma, přišli čeští vojáci do příletové haly ruzyňského letiště. "Žádný z našich příslušníků nebyl přímo ohrožen střelbou nebo nějakým výbušným nástražným systémem. Docházelo k házení kamenů a různých předmětů, ale to je normální," říká velitel 4. českého kontingentu v Iráku Miroslav Morček.

Čeští vojenští policisté během tříměsíční mise poskytli osmitýdenní výcvik dvěma tisícovkám policistů a dalších 1400 osob prošlo jednodenním kurzem střelby. "Naposledy, kdy jsme mluvili s velitelem akademie, tak i mezi instruktory, které jsme vycvičili, jsou mrtví," dodává velitel, se kterým se domů vrátilo i 6 českých zdravotníků, kteří za tři měsíce v britské polní nemocnici provedli 40 akutních operací.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme