Z Iráku se vrátila druhá polovina českých vojenských policistů

Druhá polovina ze stočlenného kontingentu českých vojenských policistů se dnes ráno vrátila z Iráku. Do Prahy přiletěl i malý tým českých lékařů a sester, kteří pracovali v britské polní nemocnici. Skončila tak obměna české vojenské účasti v Iráku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté kontrolují

policisté kontrolují | Foto: Jan Rosenauer

Unavení ale šťastní, že jsou doma, přišli čeští vojáci do příletové haly ruzyňského letiště. "Žádný z našich příslušníků nebyl přímo ohrožen střelbou nebo nějakým výbušným nástražným systémem. Docházelo k házení kamenů a různých předmětů, ale to je normální," říká velitel 4. českého kontingentu v Iráku Miroslav Morček.

Čeští vojenští policisté během tříměsíční mise poskytli osmitýdenní výcvik dvěma tisícovkám policistů a dalších 1400 osob prošlo jednodenním kurzem střelby. "Naposledy, kdy jsme mluvili s velitelem akademie, tak i mezi instruktory, které jsme vycvičili, jsou mrtví," dodává velitel, se kterým se domů vrátilo i 6 českých zdravotníků, kteří za tři měsíce v britské polní nemocnici provedli 40 akutních operací.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme