Z Iráku se vrátilo dalších 50 českých vojáků

Do Prahy se dnes ráno vrátilo z Iráku posledních 50 vojenských policistů. Čtyřicet mužů a osm žen strávilo tři měsíce ve vojenské misi, kde se starali hlavně o výcvik iráckých policistů. Jsou ale mezi nimi i lékaři a zdravotnický personál, který byl součástí britské polní nemocnice na základně Šaíba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dekorovaní příslušníci 7.vojenské polní nemocnice | Foto: Jiří Hošek

Dnešním návratem 48 vojáků tak skončilo působení zhruba stovky členů 6. kontingentu vojenských policistů. Během června nahradily naší jednotku čerstvé posily, které tam budou působit do října. Češi mají zůstat v Iráku minimálně do konce roku.

Kontingent působí u jihoirácké Basry. Část vojáků má na starosti výcvik nováčků v policejní akademii v Az-Zubajru. Druhá část skupiny působí na základně Šaíba, kde vede například kurzy věnované dopravní policii, kriminalistickým technikám a vyšetřování trestné činnosti a výuce instruktorů.

Během tří měsíců působení 6. kontingentu se českým instruktorům podařilo vycvičit přímo na základně Šaíba zhruba 150 iráckých policistů a na výcviku dalších téměř 2000 nováčků v policejní akademii v Az-Zubajru se podíleli.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme